Tırnaklar ve Parmaklardan Hastalık Tespiti-2

Tırnaklar ve Parmaklardan Hastalık Tespiti-2

Tırnaklar ve Parmaklardan Hastalık Tespiti Yazımıza ikincisi ile devam ediyoruz. Bu yazıyı okumadan; Tırnaklar ve Parmaklardan Hastalık Tespiti-1 yazımızı konunun daha iyi anlaşılabilmesi için buradan okuyabilirsiniz. Bu makale Dr. Aidin SALİH'in konuşmalarından derlenmiştir. Akciğerlerde bir problem başladıysa bilin ki karaciğerde de başlamıştır. Sadece belirtisi yoktur. Kalınbağırsak ve akciğer dalak ve karaciğer, dalak ve pankreas paralel çalışan organlardır. En gizli organ pankreastır. Pankreasın durumu sadece dalağın durumundan anlayabiliriz. Dalak hastalanırsa karaciğer ve pankreas da sağlıklı olmaz veya pankreas hastaysa dalak sağlıklı değildir.

 

Serçe parmağı ise kalbe ve kan dolaşımına bağlıdır. Eğer kan dolaşımı bozukluğu olursa muhakkak kalp etkilenir. Kalp hasta olursa da muhakkak kan dolaşımı etkilenir. Nasıl böbrekler ve idrar yolları birlikte çalışıyorsa, kalp ve kan dolaşımı da birlikte çalışırlar. Kalpte ağrı ve sancı olursa serçe parmak tırnağının dibi yanlardan her iki taraftan sıkmak gerekir O zaman ağrı da sancı da ve kalpteki dolaşımı düzelir. Burunda siyah noktaların olması da kalp zayıflığındandır. Çünkü kalp zayıf olursa burundaki ter gözenekleri geniş olur,geniş olunca yağ depolanır ve hava kirliliği ile birleşir. Bu durumda 1 günlükten 3 günlüğüne kadar açlık yapmak gerekir. Kalp daha kuvvetli olunca burundaki gözenekler kapanır.

 

Orta Parmak ve Yüzük Parmağı

 

 

Asıl ilginç olan orta parmak ve yüzük parmağıdır. Orta parmak din parmağıdır yani dine bağlıdır. O din ve ibadet durumunu çok güzel şekilde gösterir. Bütün vücudun enerjisi toplanıp orta parmağa gelir. Dini gösterdiği için bu parmağın dümdüz olması gerekir. Orta parmağı eğik olan kimse ya namazlarını hiç kılmıyor ya da yeterince dikkat etmiyordur. Orta parmağı sol elde dümdüz ama sağ elde eğik olanlara "namazınızı bıraktınız mı"diye soruyorum. Tabii bırakmış oluyorlar. Eğer orta parmak sağ elde dümdüz, sol elde eğikse,o kişi daha önce namaz kılmayıp sonradan başladı demektir. Sol geçmiş , sağ ise bugün ve gelecektir.

 

Yüzük parmağı insanın ahlakını gösterir. Bir insanda orta parmak ve yüzük parmağı kesik veya bozuk olursa o kişiye dikkat etmelidir. Çünkü onun ahlakı da dini de bozuktur. Parmaksız doğan bebeğin durumu da kötüdür. Ruhsal ve fiziksel olarak asla normal bir insan olamaz. İncebağırsaklar yüzük parmağından anlaşılır. Ahlak da incebağırsaklara bağlıdır. En önemli hazım incebağırsaklarda olur. Ahlak da hazımla paralel çalışır. Hazım bozulunca ahlak da bozulur. Bu çok önemlidir. Çünkü ince bağırsaklarda hazım gerçekleşmediğinde gaz ve yabancı madde oluşumundan ötürü pis kokular oluşur. İncebağırsakların hazımsızlığı tüm kanı kokutur. ve pis kokmasının sebep olur.

 

O zaman pis kandan geçen varlıklar çoğalmış olur. Böylece vücut ve ağız çok pis kokar. Halbuki yetişkin bir insanın ter kokusu bebeğin ter kokusu gibi güzel olması gerekir.Kabızlık olursa her yerde sorun olur. Çünkü kabızlık bütün hastalıkların başlangıcıdır. Kabızlıkta kan temiz olmaz ve ağır olur.  Ayrıca aynı şekilde bütün organların dokuları da kirlenir. İşaret parmağı, nefis ve kalınbağırsak parmağıdır. Kalınbağırsaklar çok önemli organlardır.Çünkü kalınbağırsaklar karın boşluğunda bulunan bütün organları ısıtır. Yani kalınbağırsak akü misali bir ısıtıcıdır. Araba için akü ne kadar önemli ise vücut içinde kalınbağırsak o kadar önemlidir.