Tırnaklar ve Parmaklardan Hastalık Tespiti-1

Tırnaklar ve Parmaklardan Hastalık Tespiti-1

Bu makale Dr. Aidin SALİH'in konuşmalarından derlenmiştir. Sağlıklı insanların tırnakları pembe olur veya gölge gibi güzel bir beyazlığı olan pembe olur. Bu sadece yüksek ruhlu insanlarda böyledir. Bugünün insanların çoğunda bu görülmez. Tırnakları pembe olan sağlıklı insanlar görüyorum ama çok yüksek ruhlu insan görmüyorum. İnsanda tırnak tırtıklı olursa, bu onun bir akciğer hastalığı geçirdiğini gösterir. Eğer bu şekilde izler kalmış bağ doku oluşmuşsa, akciğer hasta değil ama zayıf demektir. Tırnak renk almışsa bir birikinti var demektir. Tırnak diplerindeki hilallerin (diplerindeki beyazlık) sivri bir çıkıntı gibi olması kötüdür. Bu insanda enerji dolaşımı bozukluğu olduğunun işaretidir.

 

Hilallerin düzgün ve güzel olması gerekir. Ne aşırı büyük ne de aşırı küçük olmamalı,orta halde olmalı.Bazı insanlarda bağışıklık sistemi çok zayıf ve hastalıklı olur. O kişilerde bu hilaller çok büyük olur. Bu durum tırnaklarda hilal olmayanlardan daha kötüdür. Bana akciğer kanseri teşhisi ile bir hasta gelerek tedavi olmak istedi. Kendisini kontrol ettiğimde DDT ve gübre birikintisi olduğunu gördüm, ona kanser olmadığını söyledim. Ama artık bu önemli değildi. Çünkü akciğerlerde DDT suni gübre birikintileri parçalanmaya başlamıştı bile. Bu durum ise kanserden beterdir. İnsan bu durumda çok çabuk ölür. Böyle durumlarda eldeki baş parmağın tırnağı mor ve kalın olur, ayrıca tırnak dökülür.

 

Tırnaklar, Kireç ve Katkı Maddeleri

 

 

Çoğu insanlarda tırnak diplerinde hiç hilal yoktur. Eğer tırnak diplerinde hiç hilal yoksa insan sağlıklı olabilir. Ama o kişinin maneviyatı açık değildir. Tırnakları bembeyaz olanların kireç fazlalığı, sapsarı olanların ise margarin fazlalığı vardır. Biri beyaz biri de bembeyaz olmak üzere iki beyazlık vardır. Bembeyaz olan titanyum dioksit fazlalığıdır. TİTANYUM DİOKSİT şimdi bütün ürünlerde eşyalarda ve yiyeceklerde vardır. Beyaz olan ise kireçtir. Kansızlıkta tırnak beyaz olmaz. Tırnağın ortasında beyazlık olan kişinin dondurma yiyip yemediğini araştırın. Eğer kişide yüksek kolesterol ve tırnağında beyazlık varsa hemen ne kadar dondurma yediğini araştırın. İnsanın tırnaklarının üzerinde beyazlık oluşmuşsa bu dondurma yediğinden olabilir. Çünkü dondurma da süt değil süt tozu veya dondurma tozu kullanılır.

 

Başparmak tırnağının dış tarafı problemli olursa problem tam akciğere aittir. Ama akciğerde çok birikinti varsa, tırnağın ortasını da geçer. Eğer tırnağın iç tarafa problemli olursa o problem de kalınbağırsağı aittir. Ama kalınbağırsak çok hasta olursa tırnağın ortasından diğer tarafa biraz taşar. Tırnağın tamamı bozuksa, kalınbağırsakta çok ağır bir problem çıkacak demektir. Makale tek yazıya sığmadı. Diğer makalemizi yâni " Tırnaklar ve Parmaklardan Hastalık Tespiti-2 " buradan okuyabilirsiniz.