Kan Gruplarına Göre Beslenme-4

Kan Gruplarına Göre Beslenme-4

Kan gruplarına göre beslenme yazılarımıza dördüncüsü ile devam ediyoruz. Dördüncü yazımızda kan gruplarının kansere yatkınlık derecelerini yazacağız. Doktor Aidin SALİH konferanslarında bu hususta bilgiler vermiştir. Kan grubu AB olanların bağışıklık sistemleri çok hassastır. O yüzden kan grubu AB olanlar kansere çok yatkındırlar. Bu yüzden kan grubu AB olanlar beslenme konusunda titiz yaşamalıdırlar. Bu yüzden kan grubu AB olanlar ömür boyu kansere karşı zencefil, zerdeçal ve muskat cevizi tüketmelidirler. Muskat cevizi herkes için faydalıdır fakat miktarı kişiden kişiye değişir. 0 gruplarının içini bayar. Muskat cevizini ister ezin toz olarak balla yiyin, isterseniz de parçalayın ve küçük parçaları (6 da 1'i) ağızda eritin.  Toz halinde yarım çay kaşığı tüketilmelidir. ( Fazla tüketilirse Halüsinasyon- Delirme olabilir) Aktarlarda bulunur. Sinüzit yazımızda da bilgisi vardır. Sinüzit Nedir? Belirtileri Nelerdir? Sinüzit'in Bitkisel Tedavisi Nedir?

 

 

Kan grubu AB olanlar için ayrıca limon, greyfurt, zencefil, zerdeçal, çörekotu ve zeytinyağı da faydalıdır. Özellikle zeytinyağının kansere karşı olduğunu unutmamak gerekir. En güzel zeytinyağı eski usul soğuk sıkımla elde edilendir. Her gün bir çorba kaşığı içmek bütün hastalıklardan özellikle  kanserden korur. Kan grubu B olanlar bağırsaklarına çok dikkat etmelidirler, çünkü onlar gaza çok yatkındırlar. Onlar bütün gün yemek yemezler, sonra da acele bir şekilde ne bulurlarsa onu yerler. Onların tabiatları böyledir ve asıl problemleri de budur. Bu yüzden kahvaltısız çıkmamak kan grubu B için kanun olmalıdır.

 

Kan Grubu B

 

 

Kan grubu B olanlar küçük bir kahvaltı yapsınlar, sonra akşama kadar isterlerse hiç bir şey yemesinler. Akşam da ilk önce meyve, daha sonra yemek yesinler. Çünkü onlar meyveyi çok sever ve isterler. Meyvesiz yaşayamazlar ve yemekten sonra meyve yerler. Yemekten hemen sonra meyve yedikleri için bağırsaklarda gaz ve hazımsızlık oluşur. Böylece bağırsak problemleri, polip ve kanser meydana gelir. Kan grubu B için en tehlikeli hastalık bağırsak polipi veya bağırsak kanseridir. Beslenmeye dikkat edip kan grubuna göre beslenseler tamamdır. Onlar için kimyon, acı pul biber ve çörek otu faydalıdır. Özellikle kimyon hazmı korumada çok önemlidir.

 

Kan grubu A olanların karşılaştığı başlıca hastalıklar mide şişmesi, geğirme, kusma, kansızlık, fil hastalığı ve kanserdir. Kansere yatkındırlar çünkü bağışıklık sistemi zayıftır. Her türlü kansere yakalanabilirler. Ayrıca onlar kansızlığa da yatkındır. Zaten kan grubu A olanların kanı diğer kan gruplarından düşük olmalıdır. Çünkü onlar daha az oksijene muhtaçtır. Eti haftada bir tüketmelidirler. Eti hazmetmek ve sonra metabolik atıkları atabilmek için oksijene ihtiyaç vardır. Kan grubu A olanlar Hemoglobin için kan gruplarına göre beslenme-3 yazımızı okuyabilir.

 

Kan Grubu 0

 

Kan grubu 0 olanların bağışıklık sistemi çok kuvvetlidir. Onlar neredeyse hiç kanser olmazlar. Onlarda en çok görülen tipik kanser, cilt kanseridir. Kan grubu 0 olanların cilt kanserine dokunmamak gerekir. Onlar ömür boyu hiç zarar görneden o kanserle yaşayabilirler. Kan grubu 0 olanlarda görülen ikinci kanser tipi, gırtlak kanseridir. Bu tehlikeli bir kanserdir diyor Aidin SALİH ve ekliyor buna da dokunmamak gerekir. Zaten tümörlere dokunulmamalıdır. Üçüncü kanser de mesane kanseridir. Kan grubu Kan grubu 0 olanlar için en faydalı, en önemli ve en hafif besin ettir. Salata da yiyebilirler. Onlar proteinlere çok muhtaçtırlar. Protein için doğal yumurta, et ve yeşil sebze tüketmeliler. Özellikle 0 ve A grubuna turp faydalıdır. Süt ürünleri çok tüketen O ve A gruplarında mide kanseri de görülür. Eğer kan grubu 0 olanlar mide problemi yaşıyorsa öncelikle bütün süt ürünlerini bırakmalı ve hiçbirini kullanmamalıdır. İyileştikçe eski kaşar, tulum peyniri, keçi ve koyun peyniri gibi eski peynirler yiyebilirler.